جاذبه های گردشگری پوکت:

جاذبه های گردشگری پوکت:

فانگ نگا بای پوکت phang nga bay:

یکی از ویژگی های متمایزفانگ نگا بای سنگ های سرخ مایل به قرمز کارستس وسنگ آهک نازک هستند که بیرون ازآب سبززمردی وبه طورعمودی پیدا هستندجزیره جیمزباند وکوه پانی دوتا از محل های مشهور در کنار این خلیخ است.با برخورد قایق های توریستی در جیمزباند وکوه پانی شاهد مناظر شکوهمند در این منظقه هستیم.یک روز با آرامش در کنار سواحل ساکت از میان جزایرسنگ آهکی وگشت گذار با تورهایی که با اتوبوس رفت وآمد می کنند خرید وغذاهای دریایی در کنار ساحل یک سفر به یاد ماندنی برای شما به وجود می آورند.موقعیت جغرافی جزیره سنگهای آهکی دریا کوه باعث شده است منظره خارق العاده ایی در این منطقه به وجود بیاید. 42 جزیره کوچک ونزدیک بهم هرکدام به شکلی متفاوت هستند تعدای از این جزایر بسیار مشهور هستند مانند جزیره جیمزباند که دلیل شهرت ونام آن بازی فیلم 007 در این منطقه است .از بالای شهر پوکت میتوان این جزایر زیبا راتماشا کرد مخصوصا موقع غروب خورشید فوق العاده دیدنی می شوند طوری که این صحنه هیچ وقت ازذهن شما پاک نمی شود ودر هیچ فیلم یا نمایشی نخواهی دید. این منطقه دارای طبیعت بکر ودست نخورده است که در نوع خودش بینظیر می باشد.

شهر قدیمی پوکت old phuket town:

درمیان پایتخت های استان پوکت مانند الماس درمیان جزایر تایلند می درخشد. بیشتر از همه جا شهر قدیمی پوکت، در این بخش از شهر تاریخ وفرهنگ شهری بر مبنای بودایی – چینی که براساس معابد پرتصنع زیارتگاه حفظ شده است به خوبی نمایان است.شهر فدیمی پوکت در گذشته از قلعه های فلز ساخته شده زمانی که فلز یک کومودیتیریاد به شدت ارزشمند بود. هرکسی که کمی به تاریخ وفرهنگ ملل مختلف علاقه داشته باشد دیدن شهرقدیمی پوکت راجز اولویت های مهم سفر خود قرار میدهد. از زمانهای قدیم شهرقدیمی پوکت مورد بازدید مردم محلی بوده وهمیشه گردشگران داخلی را به خود جذب کرده است. صبح بهترین زمان برای بازدید این شهر قدیمی صبح زود ویا بعد ازظهر در شلوغی شهر است.رستوران وکافه های زیادی دراین شهر برای توریست ها به وجود آمده نیازی به بردن غذا یا پیک نیک نیست.

زندگی شبانه درخیابان بنگلا پوکت  bangla road:

چیز های خیلی کمی در این دنیا وجود دارد که شما رو برای شبهای پاتونگ، بنگلا آماده کند.این که شوخی است برای روشنفکرانی که دنبال جاهای این چنینی هستند.در حقیقت یک چیز واضح و انکار ناپذیر درباره بنگلا این است که هیچ چیزی مثل خونه نمی شه.دختران عجیب غریب ، باختریان مسحور ، بازیگر نمایشنامه دیزنی ، شبهای روشن ، رستوران های محلی و مدرن، کاباره ، رقص  ، همه چیز برای تفریح محیا است.در واقع زندگی در شهرهای شلوغ و دور از آرامش باعث شده همه مردم به اقات فراغت نیازداشته باشند. خیابان بنگلا همان جایی است که می توان حسابی خوش گذراند. خیابان های رنگارنگ مردم شاد رستوران وکافه های بسیار زیاد. همچنین تعداد زیادی مراکز خرید وجود دارد شما در اینجا اقات بسیار خوشی را خواهید گذراند حوصله شما در اینجا سرنخواهد رفت.

بوادای بزرگ:

مجسمه بزرگ بودا بیشتر از جنوب پوکت قابل رویت است.روی تپه بین خلیج چالونگ ودریای آندامان وکاتا قرار دارد.هزاران آجر و ورقه های سنگ مرمر سفید در آن بکار رفته مجسمه ۳۰ میلیون بات قیمت دارد.بلندی آن ۴۵ متر است.از فراز مجسمه بودا می توانید همه جای پوکت را ببینید و منظره بسیار زیبایی را زیر پای خود خواهید داشت.بودجه ساخت مجسمه بودا از هدایای مردم به وجود آمده است.این مجسمه برای مردم پوکت معنایی بسیار عمیق و فلسفی دارد که پرسیدن برای فهم ودرک این بنای مذهبی وفرهنگی کار بیهوده ای است. احترام به مذهب و فرهنگ گشورهای بیگانه جز مسائلی است که هر توریستی باید رعایت کند.دیدن بودا عظمت وبزرگی بناهای تاریخی راازنزدیک نشان میدهد.این مجسمه از نزدیک بسیار زیبا وخارق العاده می باشد . از فراز آسمان اولین چیزی که از پوکت مشخص می شود بودای بزرگ است.

معبد وات چالونگ:

معبد وات چالونگ تقریبا یکی از مهمترین معابد پوکت است که هر سال هزاران بازدید کننده دارد.در آن بیشتر از صدها قطعات شیشه کوچک وچندین پاگوداسریاد وبا بازتاب های لایتناهی تزیین می شود.

در روزهای خاص و تعطیلات چالونگ وات پذیرای توریست ها می باشد .اگر شما از این معبد زیبا دیدن نکنید مثل این است که هرگز به پوکت سفر نکرده اید.

معبد بزرگ بودا شامل یک تراشه استخوان است. وبه طوررسمی داستان زندگی بودا را با نقاشی دیواری تزیین شده به تصویر می کشد. ویژگی های تصاویر مختلف بودا، محلی بسیار زیبا ومحبوب برای بازدیدکنندگان به معبد است.

همچنین خانه نمایشگاه لوانگ پچم که مدل های مومی انسان به اندازه واقعی از لوانگ پ جوانگ پلوتونیم همراه با مبلمان عتیقه تایلندی در 5 رنگ طراحی شده است.

سیمون کابارت شو:

به کاباره سیمون خوش آمدید.

18 اکتبر 1991 سیمون کابارات کارخود رابه عنوان یک رهبرازمحل سرگرمی حرفه ایی شروع کرد .

سرگرمی محض، مجموعه های برجسته ازصحنه، لباس های عجیب ونوازندگان پرزرق وبرق دریک تئاترمنحصر به فرد، لوس، صمیمی، باصدا وفن آوری سالم وتجهیزات روشنایی مدرن. کار کابارات شو واقعا بین الملی است.

مدرن وسنتی ازسراسرجهان به زبان انگلیسی درآنجا شما نوازندگانی بیشتر از یک زن ومرد خواهید دید. سیمون کابارات احتمالا بزرگترین کاباره مخالف پوش است که به صورت محلی می توان یافت.

در این نمایش یک برنامه تفریحی موسیقیایی، نمایشی اجرا می گردد که بیشتر توسط لادیبیس مشهور دنیا انجام می شود .

راه رفتن در سالن تاتر نمایش شمعون کاپارات در پاتونگ مانند وارد شدن به یک خانه فیلم است.همان موسیقی ساکسفون حرف هفتم الفبای انگلیسی همان صندلی های مخملی و کم شدن نور در صحنه.

درطول روز 3 بار این نمایش به جرادر خواهد آمد ساعت 18  19:30 و21:00.

نرخ صندلی های وی آی پی برای بزرگسالان 1000 بات وکودکان 800 بات . صندلی های معمولی بزرگسال800 بات کودکان 600 بات.

جزیره فی فی :

جزیره فی فی در ۴۸ کیلو متری پوکت به سوپر استار تایلند معروف است.برای بعضی از مسافران جزیره فی فی تنها دلیل برای فرود به مقصد پوکت است.

جزیره ۶ گانه فی فی را می شود بایک قایق پارویی کوچک تو دل صخره های آهکی سواحل شنی ومرجانیش وغارهای مرموز وهیجان انگیزش ماجراجویی کرد.

از زیر زمین تاسقف این جزیره بی نظیره از غواصی کردن زیر آب ها گرفته تا صخره نوردی وسر خوردن از روی طناب به رودخانه وپیاده روی روی سواحل شنی همه خاطرات شیرین از سفرکردن به این جزیره زیباست.

سپری کردن یک روز کامل درجزیره فی فی، مایا و خای:

از هتل خودتون به اسکله میاید.

دراسکله با چای وقهوه از شما پذیرایی می شود.

ساعت 9 صبح خروج ازاسکله به سمت جزیره فی فی

9:45 به فی فی می رسید. خلیخ مایا، استراحت، لوله تنفس، حمام آفتاب درساحل، گشت وگذار،لوح سماح…

عکس گرفتن ازغار وایکینگ

ساحل میمون برای گشت وگذار وعکس گرفتن

غواصی با مرجان وماهی های بزرگ

12:30 نهار دررستوران فی فی دان

بعداز نهار استراحت درساحل وقدم زدن اطراف مغازه شهره tonsai

13:30 حرکت به جزیره خای نوک برای استراحت غواصی وآفتاب گرفتن

16:30 بازگشت به اسکله ورفتن به هتل های خودتان.

 

فنتسی شو پوکت:

فنتسی شو یکم غیر عادی ،شادی آور وبسیار حرفه ایی انجام می شود.

هنرمند های بند باز ،فیل ها روی سکو رفته وترقه سازی هایی که به سبک لاس وگاس اجرا می شود.

هیج جای کره زمین چیزی شبیه این فنتسی شو را نخواهید دید.

ترکیبی از سنت تایلندی با شوخی های فانتزی ویک پلوتلین که باعث می شود خیلی سرگرم کننده تر باشد.

آهنگ های شاد فنتسی تفریحی  وجنبه نمایش آن باعث شده این شو در لیست ۱۰ جاذبه برتر توریستی پوکت قرار بگیرد.

فنتسی شو با الهام ازمیراث عجیب وغریب تایلندبه وجود آمده است.نه تنها ویترین جذابیت وزیبایی از تایلند است بلکه غنی از سنت های باستانی، تکنولوژی وجلوه های ویژه هم می باشد.

این شو با هزینه یی برابر با 3500 میلیون بات ( 100 میلیون دلار آمریکا) روی صحنه میرود.

فنتسی شو پوکت برای فراراز زندگی دشوار ماجراجویی خارق العاده ایی می باشد، اسطوره های عجیب و غریب تایلند، رمز و راز  و سحر و جادو،تصورات خیالی شما ازپادشاهی کامل می شود وشگفتی های شما را آشکار می کند.

 

منظره پوکت :

پوکت منظره ای دارد که یک نقاش منظره میفهمد مانند بام تهران تمام شهر زیر پای شماست.

یک چشم انداز از بالای شهر پوکت یک دید ۳۶۰ درجه از جزیره به شما ارائه می دهد.

نگاه کردن به جزیره از بالای تپه مانند نگاه کردن از یک قایق تفریحی یا تور به زیبایی های جزیره است.

برخی از مردم ترجیح می دهند در بالای ابرها راه بروند واز بالا به پایین نگاه کنند وبرخی ها هم برعکس.

در این منطقه شما هر دوی این رادر پوکت تجربه خواهید کرد.

دراینجا از ده مکان زیبا که می توان از عکس های شگفت انگیز،یک نوشیدنی، غروب آفتاب ویا حتی یک شام رمانتیک لذت برد نام می بریم.

karon beach viewpoit :چشم انداز پرنده عنوان عکسی است که از ساحل کارون گرفته شده است. یکی از معروفترین چشم اندازهای پوکت را می توان در اینجا دید.

Radar hill: چشم انداز تپه رادار در پوکت

promthep cape ، big buddha phuket ، windmill viewpoint-ya nai beach  ،khao rang hill phuket،

view of phang- Nga  ،wassa home made bar ، Leam singh viewpoint

 جزیزه سیمیلان :

کوه سیمیلان یکی از بهترین وشناخته ترین گروههای جزیره در دریای آندامان است. جزایر سیمیلان در دریای آندامان در سواحل حنوب غربی تایلند واقع شده است، در Lam کائن، منطقه تایلندی Mueang ، فانگ نگا،مجمع الجزایر سیمیلان شامل یازده جزیره کوچک به نامهای کوه Bangu، کوه بن، کوه هکتار، کوه هین Pousar، کوه Huyong، کوه Meang، کوه پایان، کوه Payang، کوه Payu به، کوه سیمیلان و کوه Tachai. پارک ملی تمام جزایر در مو کوه سیمیلان را پوشش می دهد که بیش از 140 کیلومتر مربع  است. جزایر مقصد جالبی برای گردشگری است که می خواهد به شیرجه بزند  معمولا جز جالبترین و ۱۰ منطقه برتر شیرجه در جهان محسوب می شود . منطقه پر از حیات وحش است. بزرگترین جزیره کوه سیمیلان است و احتمالا بهترین مکان برای شروع ماجراجویی . تمام جزایر Similan توسط کریستال آبهای کم عمق روشن است که توسط صخره و صخره های مرجانی دیدنی و جذاب احاطه شده است. زندگی دریایی در اطراف جزایر بی نظیر در تایلند و منطقه است.عمدتا به دلیل شگفتی های زیر آبهای آبی که آن را محاصره کرده است .این مجمع الجزایر کوچک بیشتر مقصد محبوبی برای قایق های تفریحی و تورها شده است .